Chrapanie – Bezdech Senny – Sposoby Na Chrapanie

Czy da się wyleczyć chrapanie ?

Wedle ostrożnych szacunków chrapanie dotyka aż czterdziestu pięciu procent Polaków i większość z nich nie podejmuje żadnej walki z tą przypadłością. Póki chrapaniu nie towarzyszy tak zwany bezdech nocny nie stanowi ono zagrożenia dla zdrowia. Problem pojawia się, gdy towarzyszą mu przerwy w oddychaniu. Skuteczność preparatów na chrapanie to kwestia bardzo indywidualna. Ten sam lek zastosowany dla dwóch różnych osób może jednej z nich pomóc aby w przypadku drugiej nie dać absolutnie żadnych rezultatów.

Na rynku występuje wiele produktów, my zebraliśmy te najlepsze w oceniliśmy – nasz ranking został stworzony przez radę merytoryczną naszego portalu w skład w której wchodzi m.in. lekarz, alergolog. Najwyższa ocena to 5, wynik jest średnią arytmetyczną naszych ekspertów. Wszystkie tabletki są bezpieczne i dopuszczone do obrotu na rynkach UE. Ciekawi profesjonalnego zestawienia? Zapraszamy poniżej!

#1 SnoreBlock

Ocena ekspertów: 4.9

 

Preparat SnoreBlock to mieszanka odpowiednich ziół i enzymów naturalnych, które skutecznie wesprą twoją walkę o spokojny oddech podczas snu. Eliminuje on główną przyczynę chrapania czyli to co może blokować drogi oddechowe – nadmierną ilość wydzieliny z gardła oraz blokujące je obrzęki, czyli tak zwaną potocznie „kluskę w gardle”. Dzięki regularnemu zażywaniu SnoreBlock organizm sam eliminuje blokujące oddech wydzieliny. Dzięki skromnemu, kilkuskładnikowemu, naturalnemu składowi SnoreBlock jest w pełni bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Jedno opakowanie SnoreBlock wystarcza na miesięczną kurację, przyjmując zalecane przez producenta dwie kapsułki dziennie (najkorzystniej rano i wieczorem). Po tym czasie będą już widoczne efekty i zdecydowana poprawa jakości snu. Sprawdź teraz Aktualne Promocje na SnoreBlock.

Nasycenie tlenem krwi w komórkach u zdrowego człowieka nie może spaść poniżej 95%. U chrapiącej osoby może jednak obniżyć się nawet do 70%. To właśnie sprawia, że po przebudzeniu wiele osób odczuwa senność, zmęczenie, bóle głowy, rozdrażnienie, nerwowość oraz ma mniejsze lub większe problemy z koncentracją czy pamięcią. W składzie znajdziemy takie substancje aktywne jak: Pieprz Cayenne, Malpigia Granatolistna, Dzika róża, Eukaliptus. Szczegółowy opis i pełny skład SnoreBlock znajdziecie tutaj.

Producent chwiali się, że ostateczna wersja preparatu przetestowana została na 220 ochotnikach. Aż 86% z nich potwierdziło znakomite rezultaty. Tabletki zostały dopuszczone do sprzedaży, a ich rosnąca popularność tylko potwierdza skuteczność w walce z chrapaniem i jego następstwami. – Sprawdź opinie i efekty stosowania stronie producenta.

#2 Snoran Plus

Ocena ekspertów: 4.8

 

Nie trzeba od razu poddawać się bolesnej i obarczonej ryzykiem komplikacji operacji. Warto zadziałać naturalnie i wyeliminować te przyczyny chrapania na które możemy mieć wpływ. Warto wiedzieć, że chrapaniu sprzyja otyłość, palenie papierosów, alkohol i niektóre leki. Resztą powinien zając się odpowiedni suplement diety, który celuje w przyczyny chrapania. Takim preparatem bez wątpienia jest Snoran Plus. Snoran Plus zawiera wyłącznie w pełni naturalne i w stu procentach bezpieczne wyciągi roślinne, które eliminują przyczynę chrapania. Przede wszystkim likwiduje wszelkie obrzęki śluzówki i przekrwienia, zmniejsza stany zapalne, usprawnia przepływ powietrza przez co ułatwia oddychanie. Ponad to Snoran Plus w naturalny sposób ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu, dzięki czemu budzisz się wypoczęty i pełny sił. Sprawdź teraz Aktualne Promocje na Snoran Plus.

Wszystkie składniki Snoranu Plus są pochodzenia naturalnego dlatego można go stosować bezpiecznie, nie powoduje skutków ubocznych. Snoran Plus zawiera naturalne ekstrakty ziół takich jak mięta pieprzowa, melisa, eukaliptus, tymianek, gorzknik kanadyjski czy prawoślaz. Są to zioła od wieków wykorzystywane w leczeniu różnych chorób dróg oddechowych. Mają działanie przeciwzapalne (mięta) i zdolność do zmniejszania obrzęków śluzówki. Usprawnia to przepływ powietrza. Szczegółowy opis Snoran Plus znajdziecie tutaj.

Przyczyny chrapania u kobiet i mężczyzn są podobne. Dlatego Snoran Plus może być stosowany przez wszystkie osoby, niezależnie od płci. Efekty stosowania Snoran Plus są widoczne od razu, pierwszej nocy po zastosowaniu produktu. Stosowanie: 2 kapsułki dziennie, najlepiej 30 minut przed posiłkiem. Popić około 300 ml wody – Sprawdź opinie i efekty stosowania stronie producenta.

 

Przyczyny chrapania i zagrożenia z nim związanie

Pytanie co zrobić, żeby nie chrapać dotyczy głównie mężczyzn, którzy stanowią aż 80% wszystkich chrapiących osób. Z tego 60% z nich chrapie w tak zwany fizjologiczny sposób czyli bez konsekwencji dla swojego zdrowia. W zależności od natężenia dźwięków osoba chrapiąca może powodować hałas, którego głośność dochodzi nawet do dziewięćdziesięciu decybeli. W tak ekstremalnych przypadkach konieczność znalezienie sposobu na chrapanie jest warunkiem społecznej egzystencji dla danej osoby. Chrapanie bierze się stąd, że podczas snu mięśniówka wiotczeje a tylna część gardła opada tworząc wąską szczelinę przez którą powietrze. Jeżeli otwór ten jest niedrożny powietrze ma utrudniony przepływ i pojawiają się problemy z nabraniem powietrza do płuc. Prawdziwy kłopot pojawia się gdy wraz z chrapaniem występuje bezdech senny, a wraz z nim powtarzające się nawet kilkadziesiąt razy w ciągu nocy przerwy w oddychaniu. Efektem takiego stanu rzeczy jest nieustanne uczucie niewyspania oraz zmęczenia. Jeżeli stan ten utrzymuje się przez długi czas to może prowadzić do nadciśnienia, arytmii, przerostu prawej komory serca, a nawet zawału. W tej sytuacji powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy by wyeliminować bezdech senny. Leczenie tej przypadłości nie jest łatwe ale w pełni możliwe, a współczesna medycyna ma odpowiednie sposoby na chrapanie.

Domowe sposoby na chrapanie

Zanim udamy się do lekarza i podejmiemy leczenie za pomocą tabletek lub operacji powinniśmy wypróbować domowe sposoby na chrapanie. Czasami najlepszy środek na chrapanie to po prostu zmiana pozycji podczas snu. Kiedy leżymy na plecach język opada ku tyłowi co powoduje otwarcie ust i zwężenie kanału nosogardła co na chrapanie wpływa niezwykle stymulująco. Dobrze jest zakupić płaską poduszkę pod głowę, która będzie dopasowywała się do kształtu głowy. Rozważania jak przestać chrapać muszą się wiązać z porzuceniem używek w postaci alkoholu i papierosów. Ten pierwszy powodu wiotczenie mięśni języka i gardła, zaś papierosy są przyczyna zalegania śliny w krtani i tchawicy co ma bardzo duży wpływ na chrapanie. Konieczne jest też przejście na dietę. Waga ma olbrzymi wpływ na komfort oddychania, a szczuplejsza szyja nie wywiera ucisku na drogi oddechowe. Ostatecznie pamiętajmy aby przed pójściem spać możliwie w jak największym stopniu wywietrzyć pokój i utrzymywać go w stanie czystości. Duże nagromadzenie kurzu, pyłów i brak świeżego powietrza utrudniają oddychanie i mogą powodować nasilenie chrapania. Kiedy powyższe nie pomoże, a utrzymujący się bezdech utrudnia nam codzienne funkcjonowanie ratunkiem będą preparaty na chrapanie.

Wylecz chrapanie farmakologicznie

Lek na chrapanie możemy bez problemu kupić w każdej aptece lub w sklepie internetowym bez recepty. Zazwyczaj sprzedawane są w formie kropli, sprayu lub specjalistycznych plastrów, a ich działanie koncentruje się na ukrwieniu lub wzmocnieniu tkanki mięśniowej podniebienia i gardła tak aby maksymalnie zredukować chrapanie. Leki tego typu zawierają zazwyczaj naturalne składniki w rodzaju olejka z eukaliptusa gałkowego, mięty pieprzowej, olejków eterycznych, kwasu cytrynowego i wody utlenionej. Dzięki temu możemy je bezpiecznie stosować bez większych ograniczeń i przy całkowitej eliminacji skutków ubocznych. Skuteczność preparatów na chrapanie to kwestia bardzo indywidualna. Ten sam lek zastosowany dla dwóch różnych osób może jednej z nich pomóc aby w przypadku drugiej nie dać absolutnie żadnych rezultatów. To efekt tego, że chrapanie czy bezdech senny może mieć wiele przyczyn i bez jasnej diagnozy od lekarza skazani jesteśmy na swoiste „celowanie” w najskuteczniejszy lek na chrapanie. Jak się pozbyć ostatecznie tej przypadłości, jeśli leki dostępne w aptekach nie pomogą odpowie nam wizyta u lekarza specjalisty. Bezpośrednio przed zakupem leków powinniśmy zasięgnąć informacji dostępnych w Internecie i poczytać opinie innych konsumentów na temat działania tych produktów. Współczesne środki przepływu informacji pozwalają nam porównać zastosowanie poszczególnych preparatów, uzyskać wiedzę o tym co zawierają i zasięgnąć opinii co do ich skuteczności.

Czasami jedynym sposobem na wyleczenie chrapania jest operacja. W większości wypadków jest to zabieg polegający na przywróceniu prawidłowej drożności jam nosa poprzez korektę skrzywionej przegrody nosowej. W innym wypadku rozwiązaniem jest reedukacja objętości małżowin nosowych, skorygowanie podniebienia miękkiego wraz z języczkiem łuków podniebiennych lub usunięcie polipu z nosa. O tym, który zabieg będzie najwłaściwszy zadecyduje ostatecznie lekarz w wyspecjalizowanej placówce medycznej. Zabiegi tego typu są stosunkowo bezpieczne i odbywają się przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dziękujemy za przeczytanie artykułu, podobał się?
Aktualna ocena to 0,00 / 5 , a głosowało na niego: 0
Będzie super, jeśli zostawisz nam mały feedback w postaci oceny: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...